در کنفرانس 23 اکتبر 2012، اپل محصولات بسیاری را معرفی کرد که یکی از آنها iMac بود. اعجوبه جدید اپل بی نظیر است. کافیست پشت میزکار خود بنشینید و دنیای دیگری را لمس کنید. زیبایی خارق العاده آی مک ستودنی است که جای هیچ صحبتی را باقی نگذاشته است.

اول از همه قصد داریم در مورد طراحی آن صحبت کنیم. iMac جدید وزن کمتری نسبت به نسل پیشین خود دارد که 40 % کاهش یافته است. در مورد قطر دستگاه هم باید بگوییم این بار iMac باریکتری پیش روی خود خواهید داشت. در زیر تصاویر iMac را از گذشته تا به امروز می بینید که نسل به نسل به زیبایی آن افزوده شده است. البته کارایی آن هم بیشتر شده است.

یکی دیگر از ویژگیهای iMac مصرف انرژی آن است. iMac در نسخه کنونی 50 % کاهش مصرف انرژی داشته که بسیار چشمگیر و بی نظیر است. در ضمن بدنه آن از جنس آلومینیوم سبک است.

در iMac جدید از آخرین نسل پردازنده اینل و آخرین نسل کارت های گرافیک NVIDIA بهره برده شده است. پردازنده Corei5 اینتل قدرت و سرعت بی نظیری به iMac داده است که نمی توان تصور کرد. شفافیت و تراکم رنگ صفحه نمایش هم که جای صحبت باقی نگذاشته است و به زیبایی و اول بودن iMac افزوده است. اپل این بار iMac را در 2 سایز 21.5 و 27 اینچ عرضه کرده است که می توان گفت قصد داشته با عرضه کردن سایز 27 اینچی آن قدرت خود را به رخ بکشد. در صفحه نمایش از LED استفاده شده است که با کاهش 75 % انعکاس نور مواجه خواهیم شد . این کاهش چشمگیر باعث شگفت زدگی می شود و به محبوبیت iMac می افزاید.

iMac جدید اسم جدیدی را به همراه خود یدک می کشد که Fusion Drive نام دارد. همانطور که می دانید دیسکهای سخت سرعت پایینی در انتقال فایلها دارد اما فضای بسیار زیاد قیمت نسبتاً ارزان اما در دیسکهای فلش که دیسک نرم هم نام دارد سرعت انتقال فایل زیاد است اما خب قیمت آن زیاد است. در Fusion Drive این دو با یکدیگر ادغام شده اند و سیستم یکپارچه جدیدی را به وجود آورده اند که فضای دیسک سخت را دارد و سرعت دیسک نرم. در iMac هارد 3 ترابایتی تعبیه شده است که کاربر را بی نیاز کرده است.

شما در iMac جدید ترس از کمبود پورت نداشته باشید زیرا به اندازه کافی درگاه برای شما در پشت آن تعبیه شده است تا شما بتوانید حافظه های جانبی یا کابل ThunderBolt خود را به آن متصل کنید. پورت های USB نسخه 3 که سرعت زیادی در انتقال فایلها دارد.

 

 

همانند گذشته اپل از سیستم عامل اختصاصی خود یعنی OS برای iMac خود استفاده کرده است. این بار آخرین نسخه OS یعنی OS X Mountain Lion روی iMac نصب است. همچنین نرم افزارهای بسیاری که به صورت پیشفرض روی سیستم عامل وجود دارد و شما را از نصب نرم افزار بی نیاز می کند. iCloud هم در iMac جدید پشتیبانی می شود که به شما کمک می کند تا داده های خود را میان iDevice ها یه اشتراک بگذارید.

Scroll Up
Scroll Up